IC693MDL240 SE AC Input Module GE Fanuc
Manufacturer:
GE FANUC
Part Number:
IC693MDL240 SE
Produktart:
Country of Origin:
USA
Condition:
New With Original Package
Shipping Port:
ShangHai, Xiamen
Warranty:
12 Months
Stichworte:
Kollektionen:
Product Overview
Technical Specifications
Specification Value
Rated Voltage 120 Volts AC
Input Voltage Range 0 to 132 Volts AC (47 to 63 Hz)
Number of Points 16 (Single group, one common terminal)
Input Current 12 mA (typical) at rated voltage
On-state Voltage 74 to 132 Volts AC
Off-state Voltage 0 to 20 Volts AC
Dimensions 4 cm x 13 cm x 14 cm
Weight 0.3 kg
Key Features
FAQs
What does the "SE" suffix mean?
Can I use this module with 240VAC inputs?
No, this module is rated for 120VAC only. Applying 240VAC will damage the circuitry.
Does this module support DC input signals?
No, it requires an AC input signal. For DC signals, use the IC693MDL645 module.
How do I wire the inputs if I have different power sources?
Lieferung Schnellversand, Fracht- und internationaler Versand verfügbar.
Bedingung 100% Neu mit Originalverpackung